Dyshohet pr vrasjen e nj personi n Podujev
Bota Sot - para 21 min
Para pak minutash dyshohet se ka ndodhur një vrasje në Podujevë. Të shtëna armësh janë dëgjuar në rrugën "Ilir Konushevci". Policia dhe ambulanca kanë ardhur në vendin e ngjarjes ku është gjetur një person. Nuk ka ...
12 artikuj te ndërlidhur »

Takim i Birit të Perëndisë me banorët e ishullit në Staten Island
Illyriapress - para 28 min
Nga Keze Kozeta Zylo “Çdo besimtar duhet të përkushtohet të bëjë pjesën e vet, si përgjithësisht ashtu dhe në shërbesë ndaj të tjerëve”… Pastori amerikan Steve Galegor ky Bir i Perëndisë ka dekada që punon dhe ndihmon ...

Jay Z nderon Benningtonin në koncertin e tij (Video)
AlMaKos - para 34 min
Këtë fundjavë, Jay Z performoi në Festivalin ‘Staffordshire’s V’, ku edhe nderoi frontmenin e Linkin Park, Chester Bennington, i cili u vetëvra muajin e kaluar. Reperi kishte punuar me këngëtarin në vitin 2014 për ...
8 artikuj te ndërlidhur »

ANALIZ: Revizion- si jan shpenzuar parat e buxhetit?
Bota Sot - para 46 min
Rregullativë e saktë e cila ka të bëjë me huamarrjet e shtetit, nevojë për harmonizimin e Ligjit për buxhet gjyqësor, rregullimin e mënyrës së evidentimit të kontabilitetit të shlyerjes së kryegjësë të bonove të ...
2 artikuj te ndërlidhur »

Kufiri i ri, rrugët e vjetra me gropa, bashkojnë Kosovën me Maqedoninë (VIDEO)
Lajm Press - para 64 min
Banorët e fshatit Sllupçan, të komunës së Likovës, ankohen për mungesën e ujësjellësit dhe në veçanti për rrugët e këqija, duke drejtuar akuza në drejtim të komunës së Likovës, por edhe Qeverisë, e cila asnjëherë s’ka ...

Latifi tregon arsyet pse vendosi të shkonte në Hungari
AlMaKos - para 65 min
Liridon Latifi ishte i ftuar në një lidhje direkte në Zona Gol të Top Channel, ku ka folur për arsyen pse zgjodhi të vazhdojë karrierën e tij në Hungari me Puskas. “Zgjodha Puskas, sepse dua t’i hedh hapat e karrierës ...
8 artikuj te ndërlidhur »

Dobsimi i ISIS-it po i kthen n shtpi xhihadistt
Zeri - para 71 min
Ndërsa kërkimi i antarëve të mbetur të celulës marokene, përgjegjëse për sulmet terroriste në Spanjë vazhdon, vëmendja tani po spostohet ngadalë tek qindra xhihadistët e kthyer përmes ngushticës së Gjibraltarit, ...
8 artikuj te ndërlidhur »

Dy figurat shqiptare që sulmohen barbarisht nga VMRO -DPMNE
Aktuale.MK - para 34 min
Dy figurat kyçe që kontribuan në rëzimin e VMRO-DPMNE-së nga pushteti padyshim se janë Ziadin Sela dhe Teuta Arifi. I pari njihej për fjalimet e zjarrta nga foltorja e parlamentit të RM-së kundër rregjimit Gruevskian, ...
2 artikuj te ndërlidhur »

‘Miss Albania 2007’ bën plazh e zhveshur në pjesën e sipërme
Arbresh - para 92 min
Modelja shqiptare dhe fituesja e ‘Miss Albania 2007’, Egla Harxhi, ka tërhequr vëmendjen e pushuesve në bregdetin e jugut të Shqipërisë, konkretisht në Drimadhes, pasi ka vendosur të bëjë plazh e zhveshur në pjesën e ...
10 artikuj te ndërlidhur »

E pa veten kur xhiroi para 10 viteve, i duket vetja tmerr (Foto)
Lajminet - para 101 min
Por, për Çiljeta Xhilagën, pamja e saj që e kishte, për tëka qenë një tmerr i vërtetë, shkruan Të paktën kështu tha vet këngëtarja përmes një postimi të bërë në Insastory. Flokët e kuqe e grimi i saj, nuk i pëlqeu ...

Nuk i mjaftoj ngjyra rozë, Geti vesh bluzën që ngjason të jetë e femrave! (Foto)
Indeks Online - para 102 min
Të jesh në modë dhe të mundohesh të tregohesh se po përcjell modën janë dy gjëra të ndara. Por si duket njëri nga reperët kosovarë po vazhdon të mendojë se është vërtetë në modë. Edhe pse tashmë në moshë dhe gjithnjë ...

Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (VIDEO)
TetovaSot - para 103 min
Artistja Marina Abramovic ka emision të sajin ku mbledh persona të panjofshëm dhe ‘flet’ me ta përmes shikimit. Por, Marina, ka pasur një mysafir të veçantë në një nga emisionet e këtij formati. Ajo dhe Ulay, në vitet e ...

Policia meksikane shpëton 115 emigrantë
Arbresh - para 109 min
Policia në shtetin lindor të Meksikës, Veracuz, ka shëpëtuar 115 emigrantë, duke përfshirë 41 të mitur që po udhëtonin me një kamion në kushte të mjerushme. Emigrantët u gjetën në Playa Munecos në Veracruz, tha një ...

Lufta mes Perëndimit dhe Rusisë duket e pashmangshme
Indeks Online - para 88 min
Në një shkrim në revistën National Interest, thuhet se Perëndimi nuk do të lejojë sferat e ndikimit rus në Evropë. Një nga sferat e tilla është Gjeorgjia, Bjellorusia dhe Serbia. “Të gjitha këto shtete janë pjesë e ...
2 artikuj te ndërlidhur »

Porosi për Xhevdet Hajredinin: Mjaft me aventurat dhe trillimet kundër Arbën Xhaferit
Ina-Online - para 94 min
Nga Vebi Bexheti/ (Titulli i autorit: BLETA E URTË NEKTARMBLEDHËSE DHE GRENXA E ZHURMËSHME QË PICKON PËR TU IMPONUAR) Arbën Xhaferi është si një udhëkryq, që bashkon rrugët shqiptare për të rindarë drejtimet e të ...
2 artikuj te ndërlidhur »

10 fakte rreth “facebook” që do t’iu frikësojnë
Koha Jone - para 120 min
Ka shumë gjëra që ne nuk i dimë për facebook, por që mund të dëmtojnë jetën tonë. Të gjithë jemi të vetëdijshëm se nëpërmjet facebook komunikojmë informacione të rëndësishme rreth jetës sonë, deri tek detajet më intime. ...

FOTO/ Notat e ndeshjes Crotone-Milan, ja cili u vlerësua si më i miri
Syri - para 74 min
Whoscored.com ka publikuar notat e ndeshjes Crotone-Milan, e përfunduar me rezultatin 3-0 në favor të kuqezinjve, bën të ditur SYRI.net. Më i miri i ndeshjes është Andre Silva (8.6), i ndjekur nga i riu Cutrone (8.4). ...
25 artikuj te ndërlidhur »

Deportivo 0-3 Real, notat e lojtarëve (Foto)
AlMaKos - para 35 min
Real Madridi ka fituar me rezultat 0-3 në La Liga ndaj Deportivo de La Coruna. I pari në takim shënoi Gareth Bale (20’), pastaj Casemir (27’) dhe Toni Kroos (62’). Lexo po ashtu: Por, më i miri ishte Keylor Navas, i ...
14 artikuj te ndërlidhur »

Përleshje masive mes ushtarëve kinezë dhe atyre indianë në kufi (Video)
News Bomb - para 2 ore
Një grup ushtarësh kinezë dhe indianë janë përfshirë në një konflikt të ashpër, pa armë, pranë rajonit Ladakh në Kashmir. Përplasja është kapur në video ku duket një grup i policisë kufitare indo-tibetiane dhe disa ...

Serbt lavdrojn bregdetin shqiptar: Destincion shum trheqs pr t'u vizituar
Zeri - para 115 min
Portali serb “Telegraf.rs” i ka kushtuar një artikull të gjatë bregdetit shqiptar. Në këtë artikull ku edhe flet për bukuritë që ka bregdeti i Shqipërisë, flitet dhe rreth çmimeve dhe ato që duhet ditur nëse serbët kanë ...
2 artikuj te ndërlidhur »

“PDK-ja do t’i kthejë komunat e mëdha”
Albportali - para 34 min
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, është shprehur i bindur se PDK-ja do t’i rikthejë komunat e mëdha në zgjedhjet lokale. Ai ka thënë për Epoka e Re se për ta bërë këtë synim ...
4 artikuj te ndërlidhur »

Atentati kundër presidentit Abraham Lincoln në telajo
Gazeta Shqip - para 2 ore
Një pikturë e sapo restauruar tregon momentet pas atentatit të presidentit Abraham Lincoln në vitin 1865. Piktura u prezantua para pak kohësh në Teatrin Ford në kryeqytetin amerikan, ku edhe u vra presidenti i 16 ...

Si po masakrohet Valbona nga kompanitë koncesionare…
Mapo - para 2 ore
Vitin e kaluar revista prestigjioze “National Geographic”, publikoi një listë me 9 vende që duheshin vizituar me patjetër. Në mesin e tyre ishte edhe Parku Kombëtar “Lugina e Valbonës”, por një denoncim i ardhur në ...

Tifozët e Realit “ngatërrojnë” stadiumin, shkojnë në San Siro (Foto)
Indeks Online - para 2 ore
Interi fitoi në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A kundër Fiorentinës me rezultat 3-0. Gjatë ndeshjes janë fotografuar disa tifozë të moshuar me fanella të Real Madridit. Nuk dihet nëse tifozët kanë ngatërruar ...
2 artikuj te ndërlidhur »

A e keni ditur se si është krijuar simboli i zemrës edhe pse ajo është krejt ndryshe ? (Foto)
Albportali - para 2 ore
Të gjithë e shohim në formën e saj të emojit, e cila është e njohur për të gjithë që nga fëmijëria. Por kur kuptojmë se ka formë ndryshe, kjo vërtetë se ka habitur çdo fëmijë. Por, a e keni pyetur veten se si është ...

Versioni i plote ©2017 ikub.al